traja-hrdinoviaDruhý diel pokračovania príbehu troch hrdinov Olívie, Olivera a Oskara sa bude odohrávať na úplne inom mieste, než aké si naši traja hrdinovia naplánovali pre svoj tajný výlet počas letných prázdnin.

Nečakaná nehoda a ešte nečakanejšie prianie jednej z postáv tohto dielu, privedú deti až na dvor cisára Rudolfa II. Tu, v Prahe, na hrade, v ktorom nechýbajú dielne alchymistov, astrológovia, vedci a samozrejme umelci, ešte čudnejší, než akých si kedy vedeli deti predstaviť, zažijú spolu opäť jedno neobyčajne napínavé dobrodružstvo. A stretnú sa tu s kýmsi, koho by tu vôbec neočakávali.

V spoločnosti vtáčika Oriola prekonajú všetky nástrahy a nebezpečenstvá a nakoniec sa im podarí získať to, kvôli čomu na hrad prišli. Príbeh uzavrie ešte jeden krátky výlet časom, ktorým dajú deti všetko do poriadku.

Tento diel zo série príbehov „Olívia a tajomstvo starých hodín“, ktorý má pracovný (a možno aj konečný) názov „Cesta za malachitom“, práve píšeme. Otvorí deťom pohľad do celkom neznámeho sveta začiatku 17. storočia. Pozrú sa na cisársky dvor jedného z najzaujímavejších cisárov a zažijú tam spolu s našimi hrdinami skutočne neuveriteľné a naozaj napínavé dobrodružstvo.

Copyright © 2014 Zuzana Konopásková. Všetky práva vyhradené. - Dizajn podľa Free Template Share.